Laidotuvių planuotojo / laidotuvių organizatoriaus iškvietimas į namus
visą parą: +37065979248 , +37060348802


Gedulinga muzika

Kartu su naujomis laidotuvių tradicijomis atsiranda ir naujos gairės laidotuvių muzikos srityje. Anksčiau buvo įprasta, kad tokiomis aplinkybėmis gali skambėti tik klasikinė instrumentinė muzika arba bažnytinės vokalinės giesmės. Tačiau liberalėjant atsisveikinimo ceremonijos eigai, modernėja ir muzikinio fono pasirinkimo galimybės. Vis dažniau renkamasi muzikiniai takeliai, kurie atspindi mirusiojo asmenybę ir yra tiesiogiai susiję su jo bei artimų žmonių išgyventais prisiminimais. Kaip pasirinkti muzikinį foną atsisveikinimo ceremonijai, kad jis visgi atspindėtų mirusiojo santykį su buvusia aplinka ir būtų malonus ceremonijos dalyvių ausiai?

Kaip pasirinkti gedulingą muzikos foną?

  • Pagalvokite apie artimąjį, kurio atminimą norite pagerbti. Muzika, skambanti laidotuvių metu gali būti puiki paskutinė dovana sukurianti ypatingą atmosferą atsisveikinimo renginyje. Žinokite, kad tai nebūtinai garso takelis su tradicine laidotuvių muzika, kuri jums kels tik nemaloniais emocijas, kurių ir taip netrūksta išsiskiriant su artimu žmogumi.
  • Pasitarkite su artimiausiais mirusiojo šeimos nariais bei draugais. Greičiausiai visi pasiūlys garso takelių, kurie jiems kelia mažiau ar daugiau asociacijų bei prisiminimų susijusių su išeinančiu Anapilin.
  • Jei tai vokalinė muzika, itin atidžiai perklausykite kūrinio žodžius. Kartais netinkamu laiku ištartos nekaltos frazės gali ypatingai įskaudinti bei sukelti ne visai teigiamas emocijas. Daugybė interneto puslapių siūlo kūrinių žodžius, įsigilinkite ir paskaitykite juos.
  • Galbūt turite prieigą prie mirusiojo asmeninės muzikinės bibliotekos bei įrašų. Perklausydami juos tikrai rasite kūrinių, kurie tiesiogiai buvo reikšmingi šio žmogaus gyvenime. Panaudokite juos atsisveikinimo ceremonijai.
  • Prisiminkite svarstomų kūrinių paskirtį. Tai nebūtinai turi būti laidotuvių muzika kūriniai, nuteikiantys gedulingai ar sakrališkai. Tai gali būti kūriniai, kurie tiesiogiai atspindi mirusiojo dvasią, aplinką bei santykį su jį supusiu pasauliu.

Šiuo metu interneto platybėse galima rasti daugybę tiek vokalinių kūrinių, tiek instrumentalinės gedulingos muzikos kūrinių sąrašų, pagal kuriuos galima paruošti individualų garso takelį laidotuvėms.

Taip pat vertėtų pagalvoti ir apie gyvai instrumentu ar vokaliai atliekamą muzikinį foną, ar kūrinius, kurie skambėtų pertraukose tarp skaitomų pamokslų ar prisiminimų. Puikiai tinka pianinu, arfa, gitara atliekami kūriniai.

Kad laidotuvės praeitu kuo ramiau, paklausykite mūsų paruošto raminančio muzikinio fono.