Laidotuvių planuotojo / laidotuvių organizatoriaus iškvietimas į namus
visą parą: +37065979248 , +37060348802


Gyvūnų kremavimas

Po sunkios ligos, ramios senatvės ar iš niekur užklupusio nelaimingo atsitikimo netekus savo augintinio, kuris dažnai būna tapęs šeimos nariu ir vienu geriausių draugų, netekties skausmas sutrikdo šeimininkų gebėjimą atlikti net ir įprastas kasdienes užduotis, jau nekalbant apie sprendimų ieškojimą tokioje delikačioje situacijoje. Tačiau nežinojimas, nepriklausomai nuo tuo momentu patiriamos širdgėlos, neatleidžia nuo atsakomybės, todėl trumpai supažindinsime su tokiais atvejais galiojančia tvarka, už jos nesilaikymą taikomomis nuobaudomis ir mūsų įmonės bei jos partnerių siūlomomis paslaugomis, padėsiančiomis nepasimesti gedulo aptemdytais momentais.

Įstatymai kuriami ne tam, kad būtų galima nubausti, o tam, kad gyventumėme saugioje aplinkoje.

Naminių gyvūnų laidojimo tvarka įteisinta LR Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu “Dėl gyvūnų augintinių gaišenų tvarkymo veterinarijos reikalavimų patvirtinimo”. Šiame įstatyme išdėstytos savo augintinių netekusių šeimininkų galimybės teisėtai palydėti savo gyvūnus į amžinuosius medžioklės plotus:

 1. pristatyti į šalutinių gyvūninių produktų perdirbimo įmonę;
 2. užkasti privačioje savo žemėje arba savivaldybės įteisintoje teritorijoje ne
  mažesniame nei 1 metro gylyje, atokiau nuo pastatų, vandens telkinių ir ten, kur nėra
  paviršinių gruntinių vandenų;
 3. kremuoti palaikus, o pelenus saugoti urnose arba užkasti savo žemėje arba
  savivaldybės įteisintoje teritorijoje ne mažesniame nei 50 cm gylyje.

Už šios tvarkos nesilaikymą Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytas įspėjimas arba bauda piliečiams nuo 5 iki 289 eurų, o pareigūnams – nuo 28 iki 1448 eurų. Taip pat gali būti pareikalauta atlyginti gamtai padarytą žalą. Tačiau įstatymai kuriami ne tam, kad būtų galima nubausti, o tam, kad gyventumėme saugioje aplinkoje.

Tad kokie pavojai tyko netinkamai palaidojus savo augintinį? Jų galima išvardinti net keletą:

 • ligų ir parazitų plitimas per kitus žmones, gyvūnus ar maistą;
 • gamtos teršimas po mirties iš kūno pasišalinančiais skysčiais. Natūraliai nugaišusio
  gyvūno kūnelis didelės žalos gal ir nepadarys, tačiau jei jis buvo užmigdytas, iš kūno su
  skysčiais pasišalina šiam procesui naudotos medžiagos, kurios yra kenksmingos žmonėms ir
  kitiems gyvūnams; 
 • vandens telkinių, ypač šulinių ir paviršinių gruntinių rezervuarų, užteršimas;
 • aplinkos teršimas kvapais, ypač vasarą;
 • nekontroliuojamas musių (taip pat galinčių platinti ligas) veisimasis;
 • nemalonūs, o kai ką gal net šokiruojantys, vaizdai.
 • Gerbti ir saugoti kitus yra mūsų visų, net ir skausmingą netektį išgyvenančių, pareiga.

Teisėtas ir kilnus būdas atsisveikinti su augintiniu

Visus minėtus reikalavimus ir Jūsų pageidavimus atitinkantį atsisveikinimą su augintiniu padės surengti “Amžiaus vartai”. Savo klientams galime pasiūlyti bene humaniškiausią būdą atsisveikinti su savo augintiniais – kremuoti juos neseniai savo veiklą pradėjusiame pirmajame Lietuvos Augintinių krematoriume, įsikūrusiame Tauragės rajone, Žygaičių kaime. Kreipęsi šiuo klausimu į mus galėsite nuspręsti, kaip ir kur bus transportuojami jūsų augintinio
palaikai.

Kremavimo urnos ir karsteliai gyvūnams

Šiai kelionei galime parūpinti karstelį, kurio kaina priklauso nuo jo dydžio ir svyruoja nuo 20 iki 130 eurų. Augintinio pelenus grąžinsime standartinėje (jos kaina įskaičiuota į kremavimo kainą) arba jūsų pasirinktoje stilingoje urnoje, kuri kainuos nuo 30 iki 125 eurų.Urnų ir karstelių pavyzdžius rasite spustelėję šią nuorodą. Kremavimo kaina priklauso nuo augintinio svorio, daugiau informacijos pateikiama čia.

Tinkamas atsisveikinimas gali būti naudingas sveikam gedėjimo procesui

Jei kremavimas neatrodo tinkamiausias palydėjimas į paskutinę kelionę, pasirūpinsime tradiciškesnėmis laidotuvėmis. Augintinio netektis dažnai savo sunkumu prilygsta bet kurio kito šeimos nario praradimo skausmui, tad tinkamas atsisveikinimas gali būti naudingas sveikam gedėjimo procesui ir padėti psichologiškai pasiruošti naujam gyvenimo etapui be artimo gyvūno. Šiam tikslui galite rinktis bet kurias iš mūsų teikiamų paslaugų arsenalo, kurias suteiks profesionalūs, kvalifikuoti ir patyrę darbuotojai.

Gyvūnų kapinaitės Lietuvoje

Jei neturite galimybės palaidoti augintinio savo sklype, nuvešime į Jūsų pasirinktas gyvūnų kapines, kurios oficialiai šiuo metu veikia Vilniuje ir Jonavoje, tačiau turėtų netrukus būti įsteigtos Kaune ir Panevėžyje. Klaipėdoje ir Šiauliuose vis dar ieškomi tinkami žemės plotai, bet vis didėjant tokiam poreikiui, neišvengiamai artimoje ateityje bus atidarytos.

Kaip benuspręstumėte tarti sudie savo gyvūnui, mes padėsime tai padaryti kuo įsimintiniau. Jūsų skausmo sumažinti negalime, tačiau perėmę organizacinius rūpesčius ir smulkmenų derinimą suteiksime galimybę be trukdžių gedėti ir atmintyje išlaikyti tik neužštrichuotus buitinėmis netekties detalėmis gražiausius prisiminimus.